Privítajte do rodiny mellos novú dvojicu – klitória & koriander

18.03.2019

Na začiatku limonády mellos predstavovali 3 kombinácie chutí, tymián & mäta, borievka & chilli a ruža & ibištek. Kedže dobrí ľudia slovenska o naše limonády prejavili záujem, vedeli sme, že skôr či neskôr chceme na trh priniesť nové chute a tak obohatiť náš repertoár. To sa o nejaký čas aj stalo, a tak vznikli chute natural energy (guarana, ginko, ženšen) a vitamínová bomba zázvor & citrón.


Kedže nás vymýšľanie chutí baví, rozhodli sme sa ešte pre jednu, šiestu, kombináciu, ktorá dokončí našu základnú ponuku limonád. V doterajšej ponuke sme mali kombinácie typické i menej typické, no chceli sme ľudom priniesť aj trochu exotiky z iných kontinentov a tak vzniklo mellos klitória & koriander.


Klitória, tropická rastlina z juhu Ázie, ktorá sa u nás veľmi nevyužíva, je známa vďaka svojím antistresovým účinkom a zároveň pozitívne vplýva na zlepšenie pamäte. Okrem všedného názvu má ešte jeden, rozsiahlejší, a to motýli hrachový kvet. Zaujímavou časťou kvetov klitórie sú najmä jej zvláštne tvarované lupene, ktoré so svojou fialkovo-modrou farbou zafarbujú aj našu limonádu do odtieňov modrej.

Koriander, ktorý u nás určité zastúpenie má, hlavne v kuchyni, má svojích fanúšikov, i neprajníkov. Jeho silná aromatická vôňa a veľmi špecifická chuť niektorých ľudi dokáže odradiť, no existujú aj takí, ktorí na koriander nedajú dopustiť a pridávaju ho do rôznych jedál (hlavne pamätajte: s koriandrom opatrne, dokáže totiž veľmi ľahko prebiť všetky ostatné vône a chute).

Mix týchto dvoch netradičných byliniek vytvára príjemné, exotické súznenie. Netreba ešte zabúdať na kvetový med, ktorý spája všetky naše limonády, a v súhre s koriandrom a klitóriou opäť vytvára novú, originálnu kombináciu a rozširuje chuťové spektrum, ktoré v Mellos ponúkame.


Na zdravie !