Ako pracuje med v mellos limonádach

05.09.2018

Sladké nápoje a limonády poznajú a obľubujú všetci, či už ako schladenie pod horúcim slnkom alebo osvieženie po ťažkom jedle. Domáce, komerčne vyrábané, lokálne i zahraničné, je ich dosť, no len málo z nich je založených na báze medu. Oproti cukru a iným, umelým sladidlám, je lokálny med, ktorý používame my, pre telo prirodzenejší a šetrnejší s pozitívnymi účinkami pre zdravie, zatiaľ čo ti nijako nebráni vychutnať si príjemne sladké povzbudenie. Oproti cukru,ktorý v procese výroby prichádza o väčšinu živín, má v sebe med okrem glukózy a fruktózy ešte aj hodnotné vitamíny a minerálne látky. Náš kvetový med, ktorý tvorí základ limonád Mellos, pochádza od lokálnych včiel a ich farmárov z okolia Košíc, je kvalitne spracovaný a remeselným spôsobom starostlivo zahrnutý do výroby.

Ďalší, rovnako dôležitý, dôvod, kvôli ktorému med používame, je samotná chuť. Tá, spolu s textúrou medu oproti cukru vždy bola a stále je pre jazyk príjemnejšia. Navyše, nahradenie cukru medom i v iných oblastiach môže priniesť zaujímavé výsledky. (Skúšali ste si sladiť medom kávu ? mňam !) Ak by základnú vrstvu našich bylinkových limonád netvoril med, výsledná chuť by bola iná, menej zaujímavá a všednejšia.

Predsa, kedy ste pili, alebo chutnali, kombináciu koriander, klitória a kvetový med? Alebo sladký, jemný med s lesnou borievkou a pálčivou chilli ?Pestré chuťové kombinácie, ktoré radi vymýšľame a ešte radšej vyrábame, si ľudia pochvaľujú už viac než rok od ich vzniku. Tak ak ste ešte žiadnu nevyskúšali, vyberte si limonádu podľa svojho gusta a poďte si s s nami vychutnať naše medové osvieženie.