Prečo používame práve bylinky ?

10.09.2018

Ľudia už od nepamäti vedia, že bylinky sú pre naše telo prospešné. Či už to boli pravekí lovci a zberači, ktorí svoju stravu obohacovali o voľne dostupné bylinky z okolitej prírody, alebo naše staré mamy, ktoré nám servírujú prírodne čaje na úľavu od rôznych bolestí, prírodné byliny bolia stále sú súčasťou ľudského “jedálnička”.

No čo ak chce človek cítiť chuť byliniek, no nehľadá ju v jedle a nemá chuť ani potrebu dať si horúci čaj? Samozrejme, môže si urobiť čerstvý nápoj doma podľa vlastnej receptúry. Druhá možnosť je, ochutnať naše remeselné limonády Mellos. Jednotlivé chute, vôňe a vlastnosti byliniek, ktoré používame, vytvárajú originálne kombinácie, ktoré v každej fľaši dopĺňa kvetový med.

Snažíme sa spájať chute, ktoré možno na prvý pohľad nevyzerajú ako vhodný pár. Tak napríklad, Mellos borievka & chilli stále dokáže zdvihnúť obočia predtým, než túto limonádu ľudia ochutnajú. Jemná trpkosť borievky spolu s pálčivosťou chilli vytvoria údernu chuť podobnú alkoholickým nápojom, za čo túto limonádu už označili aj “nealkoholickou borovičkou.” No okrem zaujímavých chutí a nevšedných kombinácií používame bylinky aj pre ich priaznivé účinky pre telo.

Konkrétne pri tejto dvojici, borievka zlepšuje látkovu výmenu v kĺboch a odporúča sa aj pri srdcovej slabosti na odvodnenie organizmu, no a chilli pomáha k tráveniu, riedi krv a uvoľňuje dutiny. Aj ostatné Mellos kombinácie sú starostlivo vybrané tak, aby sa jednotlivé bylinky,poprípade plody, chuťovo i významovo dopĺňali. Zázvor a citrón je vitamínový kráľ, Mellos natural energy spája povzbudzujúce látky ako napríklad guarana, ginko a ženšen so štipkou himalájskej soli a tymián & mäta, klasické bylinky v nezvyčajnej kombinácii majú taktiež priaznivé účinky i v tejto medovej limonáde.

Naša idea skombinovať príjemné, osviežujúce sýtené limonády, s prospešnými zdravými bylinkami, ktorých základ tvorí kvetový medom, prináša nápoj, ktorý všetci poznajú, no zároveň je tak trochu iný, prekvapivý a po mnohých stránkach nevšedný.