Privítajte Mellos – Bylinkové limonády založené na báze kvetového medu.

12.09.2018

Mellos sú prírodné limonády vyrábané remeselným spôsobom v srdci východného Slovenska. Každá fľaša, ktorú vyrobíme, obsahuje charakteristickú kombináciu byliniek a sladkého kvetového medu. Pri výrobe nepoužívame žiadnu chémiu ani umelé sladidlá, všetko, čo ponúkame, sú remeselne spracované prírodne ingrediencie. Lokálne dostupné aj exotické, nebojíme sa spájať rôzne prírodné bylinky a plody do nekonvenčných kombinácií, ktoré sú ukotvené kvetovým medom priamo od miestnych včelárov.

Prvý popud k vytvoreniu lokálnych a prírodných limonád prišiel po tom, keď sa nás popri predaji naších Opre´ Ciderov začalo viac a viac ľudí pýtať na nealkoholický cider. Nechceli sme však vytvoriť niečo prvoplánové a tak sme istý čas premýšľali a skúmali, čo ďalej. Nápad na nealkoholické osviežujúce limonády sa nám pozdával stále viac a viac a tak sme sa nakoniec rozhodli vytvoriť niečo, čo  bude reprezentovať náš kraj, od etikety, cez ingrediencie až po samotnú chuť. 

Pri výbere chutí sme zvolili miestne dostupné bylinky ako je mäta, borievka či ruža z okolia Starej Ľubovne a Bardejova, keďže sa jedná o čistú oblasť s minimálnym výskytom továrni a fabrík. 

Limonáda ale musí byť sladká a pri riešení problému, ako zaujímavo a šikovne dodať našim bylinkám tu pravú sladkosť, sme jednohlasne prišli s riešením – kvetový med z neďalekých včelstiev, primárne z okolia Spiša. Všetky tieto zložky sa spojili aby priniesli jednotný produkt = Limonády Mellos.

Značka Mellos (z lat. Mel – Med) sa prvýkrát verejnosti predstavila na košickom Gurmán Feste v roku 2017, kde sme si so sebou priniesli prvých 700 fliaš. Limonády sa tešili obľube ľudí a podarilo sa nám tak vytvoriť solídne základy, na ktorých sme mohli začať stavať. Od tohto bodu je to história, počas ktorej značka Mellos navštívila viacero európskych krajín, rozrástla sa o nové kombinácie chutí a zúčastnila sa na veľa podujatiach, od letných a street food festivalov až po firemné eventy.

Momentálne v našom katalógu môžete nájsť šesť rôznych príchutí, tri základné a dve nové, ktoré sme vymysleli počas posledného roka. Do budúcnosti sa určite chystáme priniesť nové, typické i menej známe, kombinácie, no momentálne sa sústreďujeme na rozšírenie publika pre naše už existujúce chute. Tešíme sa na Vás.